WALIZKA

Zajrzyjmy do walizki pełnej wspomnień, pożółkłych dokumentów, zdjęć oraz innych  świadectw z młodości waszych przodków. Profesjonalnie zrealizujemy film o Waszych Babciach i Dziadkach.  Stworzymy filmową opowieść o rodzinnych korzeniach, sekretach i zapomnianych wydarzeniach.

Zarejestrujmy tę opowieść kamerą, po to aby zachować Nasze Babcie, Dziadków, naszych Rodziców w rodzinnej pamięci, zatrzymać ich kawałek świata, który nieuchronnie odejdzie wraz z nimi.

Jakże często uświadamiamy sobie jak mało w gruncie rzeczy wiemy o naszych przodkach.  Dopiero gdy odchodzą, przeglądamy albumy i pudła  ze starymi zdjęciami. Pochylamy się nad pamiątkami i fotografiami i – niestety – z trudem rozpoznajemy, kto na nich się znajduje. 

 Te historie wraz ze wszystkimi rodzinnymi sekretami odchodzą w niepamięć zanim zdążymy przekazać je młodszym pokoleniom. „Filmowa walizka” pozwoli je na zawsze utrwalić. „Serce ma swoją pamięć” pisał Albert Camus, ale zapis filmowy bije dłużej aniżeli ludzkie serce. 

Naszą ofertę adresujemy do wszystkich, zwłaszcza związanych emocjonalnie i kulturowo z ziemiami dawnej II Rzeczpospolitej: Polaków, Żydów, Białorusinów, Ukraińców oraz innych, którzy pragną zachować pamięć o złożonych losach ich rodzin.  

Mamy bogate doświadczenie filmowe i dziennikarskie, dysponujemy sprzętem cyfrowym najnowszej generacji i profesjonalnymi możliwościami produkcyjnymi. Posiadamy duży dorobek w dziedzinie filmu dokumentalnego, reportażu i wywiadu. Nasze prace prezentowane są i doceniane na całym świecie. Nasze filmy odnosiły sukcesy na międzynarodowych festiwalach. 

STRUKTURA OFERTY 
  • I/ realizacja filmów na podstawie wywiadów z członkami rodziny  dla zleceniodawców zainteresowanych upamiętnieniem losów rodziny plus usługi dodatkowe takie jak kopiowanie i produkcja płyt DVD itp..
  • II/ realizacja filmowych PORTRETÓW MIEJSCOWOŚCI,  z których wywodzą się Wasi przodkowie.
  • III/ realizacja dodatkowych wywiadów filmowych i innych materiałów związanych z dziedzictwem kulturowym – udostępnianie surowych materiałów bez montażu.
  • IV/ Dodatkową ofertą jest możliwość wspólnych wypraw sentymentalnych. 

Ad I/ Standartowe zlecenie obejmuje produkcję dwóch filmów

  1. FILM PIERWSZY  - wyłącznie do celów prywatnych, dla najbliższych członków rodziny.  Ok. 3 – 5 godzinna rejestracja filmowa (jedno, lub dwudniowa). Po montażu oraz podłożeniu specjalnie skomponowanej na potrzeby filmu muzyki powstaje około 1-godzinny film z muzyką, tytulaturami, przebitkami, fotografiami archiwalnymi. Możliwe jest zamówienie podpisów w językach obcych. 
  2. FILM DRUGI - dokumentalny film autorski. Materiał długości ok.10 minut , w którym  poprzez dobór odpowiedniej formy oraz  montaż wybranych fragmentów z pierwotnej rejestracji stworzymy film do prezentacji szerszemu gronu odbiorców np. w telewizji lub na festiwalach filmowych - po wspólnej decyzji ze Zleceniodawcami.
Dodatkowo oferujemy kopiowanie dowolnej liczby płyt DVD (z kolorowym nadrukiem z fragmentów filmu lub fotografii), które mogą być doskonałym upominkiem dla najbliższych. Istnieje także możliwość zamówienia projektu wkładki do okładek na płyty DVD.

Ad II/ PORTRETY MIEJSCOWOŚCI


Filmowe dokumenty portretujące małe ojczyzny, z których wywodzą się członkowie rodziny. Jest to możliwość „odwiedzenia” miejsc geograficznie niedostępnych dla niektórych członków rodziny. Oferujemy możliwość sfilmowania miejsca lub odwiedzin jednego lub kilku członków rodziny w danym miejscu w Polsce jak i krajach sąsiednich. Nasze kamery zarejestrują konkretne ulice i budynki, zajrzą do ksiąg parafialnych, gminnych, odwiedzą stare cmentarze, odczytają napisy na nagrobkach. Zadamy pytania starszym mieszkańcom,  odwiedzimy archiwa, poszukamy sekretów. Z tych wszystkich materiałów stworzymy filmowy dokument – portret rodzinnych miejscowości. Uwaga: nie prowadzimy jednak badań genalogicznych, 

Ad III/ ZDJĘCIA DO INNYCH PROJEKTÓW FILMOWYCH


Zrealizujemy surówki filmowe dla indywidualnych Zleceniodawców lub większych firm czy producentów: wywiady, rozmowy z ludźmi, zloty rodzinne, uroczystości rocznicowe. które mogą zostać wykorzystane w innych projektach, jeżeli wiążą się z problematyką dziedzictwa kulturowego i  związane są tematycznie z projektem (z daną osobą, rodziną i/lub miejscowością).