O NAS

Słąwomir Grunberg
Sławomir Grunberg  zdobywca prestiżowej nagrody Emmy.  Jest producentem, reżyserem i operatorem filmów dokumentalnych. Jako absolwent wydziału reżyserii łódzkiej PWSFTViT, emigrował do USA w 1981 roku i od tego czasu wyreżyserował i wyprodukował ponad 40 filmów dokumentalnych wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Film School Prayer: A Community at War miał swoją premierę w 1999 roku na antenie PBS (telewizja publiczna w USA), został nagrodzony statuetką Emmy i wygrał wiele festiwali filmowych na całym świecie. Wśród najnowszych filmów wokół tematyki polsko-żydowskiej znajdują się Wyrzutki (Castaways) i Perecowicze (The Peretzniks), których premiera amerykańska miała miejsce w Lincoln Center w Nowym Jorku odpowiednio w  2013 i w 2010 roku. W 2010, ukazał się In The Name of Their Mothers: The Story of Irena Sendler przy ktorym Sławomir pracowal jako operator i koproducent. Jako operator pracował także przy dwóch filmach nominowanych do Oskara: Legacy i Sister Rose’s Passion. Grunberg był stypendystą między innymi Guggehheim New York Foundation for the Arts i Soros Justice Fellowships. Więcej o Slawku na stronie www.logtv.com/tv

Tomasz 
Wiśniewiski
Tomasz Wiśniewski jest doktorem kulturoznawstwa, historykiem, dziennikarzem, i wykładowcą akademickim. Założyciel Stowarzyszenia Szukamy Polski, i twórca projektu  -   www.bagnowka.com Na swoich kanałach na YouTube in Vimeo umieszcza filmowe etiudy. Tomek mieszka w Białymstoku i jest zafascynowany wielokulturowością i tematami związanymi z Polską Wschodnią. Jest współautorem kilkunastu filmów, z których Ołówek i Wyrzutki pokazano na Jewish Film Festival w San Francisco i w Nowym Jorku.  Jest autorem 8 książek, w tym Jewish Bialystok and Surroundings wydanej w USA. Jako dziennikarz był redaktorem portalu Wrota  Podlasia i pracował w lokalnej TV Białystok. Tomek jest również pomysłodawcą Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie. 

Beate Schützmann-Krebs absolwentka Studium Socjalnego w Berlinie. 
Społecznie zajmuje się tłumaczeniem z jidysz, specjalizuje się w starych skryptach. Jako wnuczka słynnego wirtuoza skrzypiec wychowała się w niezwykle muzykalnej rodzinie. Uczyła się śpiewu, gry na fortepianie i flecie, z powodzeniem radzi sobie jednak na wielu innych instrumentach, w tym również unikatowych. Lubi eksperymentować i komponować oryginalne dźwięki. Na przestrzeni ostatnich kilku lat skomponowała i wykonała muzykę do wielu nagrodzonych filmów między innymi "Castaways", "Central Park", "The World According to Michał", oraz ścieżkę dźwiękową do filmu "Karski & The Lords of Humanity".  


Sławek spotkał się z Tomkiem w 1993 roku na planie filmu dokumentalnego Shtetl. Dwadzieścia lat później wspólnie zrealizowali film dokumentalny Wyrzutki (Castaways), którego światowa  premiera odbyła się w styczniu 2013 roku w Nowym Jorku na New York Jewish Film Festival. 

ŁĄCZY NAS JEDNO
Interesuje nas człowiek. Od lat zajmujemy się właściwie tym samym: rejestracją ludzkich, powikłanych losów, często zderzających się z koszmarem wojennym, powojenną stalinowską rzeczywistością lub współczesnością opartą o pamięć pokoleń. Uświadomiliśmy sobie, że każdy człowiek jest ciekawy, każdy człowiek to książka, w każdej najmniejszej miejscowości można napotkać fascynujące historie, które warto zarejestrować. A najciekawsi są ludzie najstarsi, ci, którzy wkrótce odejdą.

Chcemy robić to co nas pasjonuje, to co lubimy i kochamy.  Nie sposób jednak sfilmować wszystko i wszystkich. Trzeba się na coś zdecydować, oraz uwzględnić poniesione koszty, stąd nasz pomysł, aby takie przedsięwzięcie jak „Moja Babcia, mój Dziadek” wreszcie rozpocząć. Nasze przedsięwzięcie, nie jedynie wymiaru komercyjnego,  z  ewentualnych nadwyżek finansowych chcemy stworzyć fundusz filmowy, z którego  będą realizowane inne wartościowe i  autorskie produkcje. (Fundacja Filmowa”WALIZKA”). 

Znamy biegle języki obce: angielski, hebrajski, rosyjski, białoruski i polski. Mamy także podstawową znajomość języków hiszpańskiego i jidysz.